header maz1

Aktualności

DSC 0274Wiwat Maj, 3 Maj!
Pochody 3-cio majowe to nasza tradycja. Od samego początku działalności grupy Mażoretki były obecne podczas Kwidzyńskich obchodów tego święta. Tegorocza pogoda była nadzwyczaj przychylna, choć na uroczystościach w Prabutach spotkała nas mała niespodzianka :)

 

 

 

Jubileusz PSM 37

 
Jubileusz Państwowej Szkoły Muzycznej w Kwidzynie
 
To już 70 lat działania Kwidzyńskiej Szkoły Muzycznej, a razem z tą rocznicą świętujemy 20-lecie Orkiestry Dętej HELION. Taka okazja wiązałała się z szeregiem uroczystości zorganizowanych przez Jubilatkę. Wspónly przemarsz ulicami miasta oraz koncert galowy, to te w których miałyśmy okazję zatańczyć.
 
 
dozynki 040

Dożynkowe pokazy Orkiestry

Przełom sierpnia i września to czas Dożynek - czyli święta rolników, podczas którego wspólnie z mieszkańcami gmin dziękują za zebrane plony. Orkiestra Dęta Helikon jest częstym gościem takich imprez, najczęściej roczpoczynając je uroczystym pochodem.

Tegoroczny sezon był wyjątkowo obfity w występy podczas gminnych i powiatowych dożynek.

 

 

Czytaj więcej...

str33

 

MAŻORETKOWE SZALEŃSTWA :)

Tegoroczna rekrutacja, która rozpoczęła się z początkiem roku szkolnego przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Drużyna Kwidzyńskich Mażoretek zwiększyla się niemal dwukrotnie. Duża liczba tancerek pozwala na prowadzenie zajęć w kilku grupach wiekowych. Wejdź i przeczytaj kilka słów o każdej z nich.

Czytaj więcej...

2016 26Wrzesień....

koniec wakacji, odpoczynku. Czas wracać do szkoły i innych zajęć. Ale to również czas na rozpoczęcie nowego sezonu mażoretkowego 2017/2018!

My nie możemy się już doczekać :)

Czytaj więcej...