header maz1

„Rozwijaj pasje, potem to one będą rozwijać Ciebie.”

Jeżeli coś jest Twoją pasją, angażujesz się w to na maxa. Czujesz satysfakcję z osiągania kolejnych etapów realizacji oraz ciągłą chęć do bycia jeszcze lepszym w tym, co robisz.

Głównym, charakterystycznym elementem w tańcu mażoretkowym jest technika Twirlingu, czyli potocznie zwane „kręcenie” pałką mażoretkową i wykonywanie nią podrzutów, obrotów i figur. Czas, w którym możemy się nauczyć danej figury zależy od stopnia trudności, a także od naszego refleksu.

Naukę Twirlingu zaczyna się od podstawowych figur z pałką mażoretkową, kręcenia pałką oraz wyrzutów. Następnie stopniowo dokłada się trudniejsze figury, zróżnicowane wyrzuty, w tym te naprzemienne, a także figury pod pałką tzn. obrót podczas wyrzutu pałki, albo dwa obroty jeśli się uda. By nauczyć się wszystkich figur z pałką potrzeba wielu lat ćwiczeń, dlatego jest to tak ciekawe, ponieważ wciąż uczymy się czegoś nowego.

Oprócz pałki mażoretkowej wykorzystuje się też Buławę, czyli dużą pałkę wykorzystywaną przez tamburmajorów. Figury i twirging wykonywany buławą jest nieco trudniejszy ze względu na jej rozmiar, ale przy tym też bardziej efektowne.

Taniec mażoretkowy to także nauka różnych gatunków tańca. W choreografiach grupy wykorzystywane są elementy tańca latynoamerykańskiego, twista, tango, baletu, charlestona i innych. Taka różnorodność dodaje urozmaica układy przez co są ciekawe i chętnie oglądane przez publiczność. Dziewczyny uczęszczające na zajęcia mogą poznać i nauczyć się wielu technik, co na pewno zachęci miłośniczki tańca.

ggggggggggggggggpompomgggggbateongggggwstazka