header maz1

Mażoretki, to nie tylko taniec, to pasja, hobby i styl życia. Aktywność fizyczna i ćwiczenia z pomponami i pałeczką przyczyniają się do poprawy kondycji i wydolności organizmu. Systematyczne, ale niemęczące ćwiczenia fizyczne chronią serce, zapobiegają otyłości, budują tężyznę i poprawiają samopoczucie. Siedzący tryb życia powoduje, że ruszamy się coraz rzadziej.

Relaks przed telewizorem lub komputerem. Tak wygląda scenariusz dnia większości z nas. Brakuje nam ruchu! A przecież wszyscy doskonale wiemy, że „Sport to zdrowie”. Dlaczego warto go uprawiać?

  1. Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na wygląd naszej sylwetki. Dlatego wszyscy, którzy marzą o zrzuceniu kilku kilogramów, obok odpowiedniej diety, powinni zadbać o również o ruch. Ćwicząc, szybciej spalamy tkankę tłuszczową, rzeźbimy mięśnie i modelujemy sylwetkę. Jednak osoby o prawidłowej wadze nie powinny czuć się usprawiedliwione. Pamiętajmy, że w zależności od wyboru aktywności fizycznej, możemy schudnąć lub wyłącznie wymodelować sylwetkę, poprawić postawę czy ujędrnić ciało. Ważne, aby znaleźć odpowiedni sport dla siebie.
  2. Regularnie ćwicząc wzmacniamy nasze mięśnie i stawy, dzięki czemu będziemy cieszyć się ich sprawnością przez długie lata. Mamy większe szanse na to, zachowamy samodzielność i niezależność do późnej starości.
  3. Zmniejszamy ryzyko chorób cywilizacyjnych w przyszłości. Choroba wieńcowa, zawał serca, cukrzyca czy otyłość – to tylko niektóre schorzenia, których możemy uniknąć regularnie uprawiając sport.
  4. Sport to doskonała metoda, by pozbyć się stresu, złagodzić zgromadzone napięcia i zrelaksować się po całym dniu pracy. Dotleniony, wypoczęty i zregenerowany organizm będzie lepiej radził sobie z przeszkodami natury fizycznej i psychicznej. Szczególnie relaksujące mogą okazać się sporty uprawiane na świeżym powietrzu, które zapewnią nam zbawienny kontakt z naturą.
  5. Ludzie, którzy uprawiają sport są szczęśliwsi! Podczas aktywności fizycznej nasz organizm produkuje endorfiny, czyli hormony szczęścia. Efekt? Poprawa samopoczucia oraz kondycji, nie tylko tej fizycznej.
  6. Wzmożona aktywność fizyczna pozytywnie wpływa również na naszą urodę. Pocąc się, pozbywamy się z organizmu nagromadzonych toksyn, a regularnie oczyszczany organizm funkcjonuje i wygląda lepiej.
  7. Wyznaczając sobie kolejne cele w sporcie oraz stopniowo realizując je, zyskujemy nie tylko coraz lepszą kondycję fizyczną, ale również poczucie, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Wzmacniamy się nie tylko fizycznie, ale również psychicznie!