header maz1

Grupy wiekowe:

 

Medalionki

wiek 4 - 6 lat

więcej

MEDALIONKI

 

Juniorki młodsze

Grupa wiekowa 7 - 9 lat.

więcej

JUNIORKI MŁODSZE 

 

Juniorki starsze

Grupa wiekowa od 14 lat

więcej

JUNIORKI STARSZE

 

Seniorki

Grupa wiekowa od 14 lat

więcej

MUSZKIETERKI

Taniec to świetna forma aktywności fizycznej pobudzająca całe ciało. Jednak tak jak każdy sport z osobna, tak też każdy rodzaj tańca ćwiczy i kształtuje inne części ciała. Na co najbardziej wpływają treningi mażoretek? Co ćwiczą podczas zajęć tancerki i które mięśnie trenują by odpowiednio tańczyć?

Taniec mażoretkowy to przede wszystkim MARSZ. Defilady, w których biorą udział grupy dzielą się na te krótkodystansowe tj. około kilkuset metrów oraz dłuższe, nawet od 2 kilometrów, a takich występów może być 2, a nawet 3 w ciągu dnia. By marsz wyglądał efektownie, tancerki wykonują go bardzo energicznie, wysoko podnosząc nogi i ręce. By wytrzymać tak długi dystans i całą defiladę zatańczyć odpowiednio, trzeba mieć silne nogi. Na treningach ćwiczymy mięśnie nóg, kondycję oraz odpowiednią technikę maszerowania. Takie ćwiczenia są też dużym plusem dla naszej sylwetki, po kilku miesiącach trenowania, spódniczki, które są elementem naszego stroju efektownie podkreślają zgrabne nogi tancerek.

Niemal równie ważne jak silne nogi, są też silne, a przede wszystkim zwinne ręce. Figury taneczne wykonywane podczas układów choreograficznych oraz defilad wykonuje się w większości podnosząc ręce do góry. Po kilku takich podniesieniach, niewyćwiczone ręce zaczynają boleć, a ruchy są coraz mniej energiczne. Na zajęciach ćwiczymy ręce, by podczas tańca móc wykonywać wszystkie figury bez większego wysiłku.

Jak w każdym tańcu, tak też w tańcu mażoretkowy bardzo ważna jest kondycja. To nie lada wyzwanie zatańczyć energiczny układ tak, by nie było widać po nas żadnego wysiłku. Jeszcze trudniej jest, gdy takich układów trzeba zatańczyć kilka pod rząd. Treningi zaczynają się od rozgrzewki wszystkich mięśni i ćwiczeń kondycyjnych. By rozciągnąć i wzmocnić mięśnie ćwiczymy elementy baletu. Dzięki takim ćwiczeniom kształtuje się figura dziewcząt, a także wzmacniają się mięśnie.

Jeżeli lubisz ruch, chcesz zadbać o swoje ciało dołącz do drużyny!

fffffffffffffffffffffffffffffffffffffitnesffffffffitnes3ffffffffitnes2

 

 

icon4

Znajdź swoje Hobby!

Taniec mażoretkowy to połączenie tańca marszowego z elementami innych gatunkow tańca. Zajęcia są bardzo ciekawe ze względu na różnorodność technik wprowadzanych do układów choreograficznych.

więcej

icon6

Rozwijaj swoje pasje

Twirling pałką mażoretkową, wstążka gimnastyczna, buława czy pompony. Taniec mażoretkowy wykorzystuje wiele rekwizytów, nauka wszystkich sztuczek to nielada wyzwanie!

więcej

icon5

Trenuj swoje ciało

Taniec wymaga dobrej kondycji, gibkości oraz sprawności fizycznej. Jest to świetna forma aktywności, wpływająca korzystnie na całe ciało.

więcej