header maz1

Grupy wiekowe:

 

Medalionki

wiek 4 - 6 lat

więcej

MEDALIONKI

 

Juniorki młodsze

Grupa wiekowa 7 - 9 lat.

więcej

JUNIORKI MŁODSZE 

 

Juniorki starsze

Grupa wiekowa od 14 lat

więcej

JUNIORKI STARSZE

 

Seniorki

Grupa wiekowa od 14 lat

więcej

MUSZKIETERKI

„Rozwijaj pasje, potem to one będą rozwijać Ciebie.”

Jeżeli coś jest Twoją pasją, angażujesz się w to na maxa. Czujesz satysfakcję z osiągania kolejnych etapów realizacji oraz ciągłą chęć do bycia jeszcze lepszym w tym, co robisz.

Głównym, charakterystycznym elementem w tańcu mażoretkowym jest technika Twirlingu, czyli potocznie zwane „kręcenie” pałką mażoretkową i wykonywanie nią podrzutów, obrotów i figur. Czas, w którym możemy się nauczyć danej figury zależy od stopnia trudności, a także od naszego refleksu.

Naukę Twirlingu zaczyna się od podstawowych figur z pałką mażoretkową, kręcenia pałką oraz wyrzutów. Następnie stopniowo dokłada się trudniejsze figury, zróżnicowane wyrzuty, w tym te naprzemienne, a także figury pod pałką tzn. obrót podczas wyrzutu pałki, albo dwa obroty jeśli się uda. By nauczyć się wszystkich figur z pałką potrzeba wielu lat ćwiczeń, dlatego jest to tak ciekawe, ponieważ wciąż uczymy się czegoś nowego.

Oprócz pałki mażoretkowej wykorzystuje się też Buławę, czyli dużą pałkę wykorzystywaną przez tamburmajorów. Figury i twirging wykonywany buławą jest nieco trudniejszy ze względu na jej rozmiar, ale przy tym też bardziej efektowne.

Taniec mażoretkowy to także nauka różnych gatunków tańca. W choreografiach grupy wykorzystywane są elementy tańca latynoamerykańskiego, twista, tango, baletu, charlestona i innych. Taka różnorodność dodaje urozmaica układy przez co są ciekawe i chętnie oglądane przez publiczność. Dziewczyny uczęszczające na zajęcia mogą poznać i nauczyć się wielu technik, co na pewno zachęci miłośniczki tańca.

ggggggggggggggggpompomgggggbateongggggwstazka

icon4

Znajdź swoje Hobby!

Taniec mażoretkowy to połączenie tańca marszowego z elementami innych gatunkow tańca. Zajęcia są bardzo ciekawe ze względu na różnorodność technik wprowadzanych do układów choreograficznych.

więcej

icon6

Rozwijaj swoje pasje

Twirling pałką mażoretkową, wstążka gimnastyczna, buława czy pompony. Taniec mażoretkowy wykorzystuje wiele rekwizytów, nauka wszystkich sztuczek to nielada wyzwanie!

więcej

icon5

Trenuj swoje ciało

Taniec wymaga dobrej kondycji, gibkości oraz sprawności fizycznej. Jest to świetna forma aktywności, wpływająca korzystnie na całe ciało.

więcej